Sterydy. Czy warto stosować?

Opinie i Efekty Stosowania

Wielu wydaje się, że sterydy są kolejnym krokiem w sylwetkowym świecie. Niektórzy myślą, że to one odwalą całą pracę i zbudują za nich masę mięśniową. Tymczasem nic z nieba nie spada, a stosowanie sterydów anabolicznych, czyli tych, które przyśpieszą przyrost masy mięśniowej, ma zdecydowanie więcej negatywnych skutków niż pozytywnych konsekwencji.

man

Sterydy – droga na skróty

Być może nasunie Ci się argument, że wielu czołowych zawodników korzysta z zastrzyków, wygląda zadowalająco i ma się świetnie, dlaczego Ty miałbyś nie skorzystać z takiego wspomagania? Otóż podstawowym powodem jest fakt, że oni robią to zawodowo, niejednokrotnie balansując na granicy utraty zdrowia, o czym wielokrotnie wspominano.

Działanie uboczne sterydów:

- poważne zaburzenia hormonalne, w których skład wchodzą trudności z erekcją i płodnością,

- znaczne obciążenie wątroby, która jest zmuszona do intensywnej pracy,

- konieczność podporządkowania swoich posiłków pod cykl sterydowy, bowiem w niektórych przypadkach niezbędne jest utrzymywanie danej ilości cukru we krwi, a zaniechanie spożycia posiłku może skutkować śmiercią,

- zmiany skórne,

- efekt obrzmiałych, napompowanych i nienaturalnych mięśni,

- uszkodzenia tkanki łącznej spowodowane jej nadmiernym przyrostem, a więc także ich niska jakość i podatność na kontuzje,

- zbyt szybkie starzenie się kostne – hamowanie wzrostu u osób, które mogłyby jeszcze urosnąć,

- podwyższenie ciśnienia, co może doprowadzić do uszkodzeń nerek, a nawet udaru mózgu,

- nadwrażliwość brodawek i wzrost sutków,

- agresywność i nadmierne pobudzenie seksualne,

- bóle stawów i zmniejszona ich ruchomość.

Pamiętaj, że testosteron, anapolon oraz inne substancje dopingujące są ogromną ingerencją w Twoje ciało, które mimo tych specyfików nie będzie wyglądało jak z obrazka. Bardziej prawdopodobne, że zbliżysz się wyglądem do napompowanej kulki.

Zdrowa, skuteczna alternatywa dla sterydów

Czyli środki wspomagające budowanie masy na bazie naturalnych składników. Jeśli Twój trening jest dobrze skomponowany, trzymasz się diety i wspomagasz odżywkami białkowymi i chociażby kreatyną – tabletki na budowanie masy mięśniowej takie jak Mass Extreme, są dla Ciebie.

Niewielka tabletka spożywana 2 – 3 razy dziennie, pozwala na uzupełnienie substancji niezbędnych do szybszej i skuteczniejszej regeneracji. Zapewniając sobie pełen dostęp do nich, sprawiasz, że budowanie nowych łańcuchów jest szybsze, a siła i wytrzymałość rośnie na każdym treningu. Jak to właściwie działa? W stu procentach legalnie, naturalnie i bezpiecznie, bez skutków ubocznych. Zaskoczony? Twoje ciało może więcej, ale musisz dostarczyć mu budulca, by metabolizm działał sprawnie, a układ nerwowy nie był narażony na ryzyko braku substratów dla przekaźników nerwowych i nie uniemożliwiał Ci dalszych ćwiczeń. Zdobądź pompę ze składnikami, które nie szkodzą, a ich działanie zostało potwierdzone testami klinicznymi.